#1 2008-01-14 16:23:06

Naruto

Admin/Hokage/ANBU szef/Jinchurikii Kyuubiego

5117720
Call me!
Skąd: Kożuchów
Zarejestrowany: 2008-01-08
Posty: 69
Punktów :   
WWW

Gaara

Gaara
Wiek: 13
Urodziny: 19 Stycznia
Wioska: Suna-Gakure
Ranga: Genin
Grupa krwi: AB
Wzrost: 148.1 cm
Waga: 40.2 kg
Specjalne techniki: Daisan no Me, Gokusamaisou, Fuuton - Mugen Sajin Daitoppa, Ryuusa Bakuryu, Sabaku Kyuu, Sabaku Sousou, Sabaku Taiso, Shukaku no Tate, Suna Bunshin, Suna no Tale, Suna no Yoroi, Suna Shigure, Suna Shuriken, Tanuki Neiri no Jutsu
Pierwszy raz w mandze: rozdział #35
Pierwszy raz w anime: odcinek #20

Gaara jest postacią bardzo wyjątkową, zarówno dla fabuły, jak i dla losów tytułowego bohatera mangi, Naruto. Postacią, która pomimo swojej niejednoznacznej postawy moralnej zyskała sympatię czytelników.

Gaara urodził się jako syn Czwartego Kazekage i równocześnie przyszłe narzędzie bojowe do wykorzystania w walkach prowadzonych przez Suna-Gakukre. Kazekage, bowiem, wespół z członkinią najwyższej rady Wioski Piasku, Chiyo, zapieczętował w synu piaskowego demona, Ichibi Shukaku, za co życiem zapłacić musiała przy narodzinach matka chłopca, jedyna osoba, która wierzyła w istnienie dobra w Gaarze. Tym samym, Gaara stał się Jinchuuriki, "ludzkim poświęceniem" obdarzonym wielką mocą wynikającą z posiadanego demona, ale również skazanym na przekleństwo samotności i odrzucenia, jakie spotyka wszystkich noszących w sobie ogoniastego potwora. Jako dziecko, zatem Gaara czuł się wyalienowany, bowiem jego rówieśnicy go unikali, bali się go i traktowali jego obecność jako zło konieczne, które z trudem trzeba znosić. Nie mogący z nikim nawiązać kontaktu chłopak reagował na otoczenie agresją, co tylko pogłębiało jego odrzucenie. Znalazł jednak kogoś, kto okazał mu trochę uczuć. Był nim Yashamaru, brat jego matki. Pokazał on Gaarze także jasne strony świata, ale kiedy chłopak był gotowy, by się przed nim otworzyć i zacząć cieszyć życiem, zawierając przyjaźnie z innymi, Yoshimaru podjął próbę zabicia Gaary, którego w sercu skrycie nienawidził, winiąc go za śmierć siostry. Gaara odparł atak i pozbawił przeciwnika życia, ale tym samym zabił również w sobie budzące się człowieczeństwo, tracąc wszelkie zaufanie do ludzi i przyjmując najbardziej według siebie adekwatną postawę wobec wrogiego świata - nienawiść. Zaczął żyć tylko po to, by nienawidzić i zabijać, ludzie stali się dla niego jedynie przedmiotami, a jedynym celem jego życia stała się egzystencja we wrogości wobec wszystkiego, co go otaczało.

Dzięki mocy Shukaku Gaara (znany dokładniej jako Pustynny Gaara), stał się potężnym shinobi, doskonałym, bezwzględnym i okrutnym narzędziem w ręku Kazekage, tak jak to było od początku zaplanowane. Jednak siła Gaary powodowała, iż kierownictwo Wioski Piasku coraz bardziej obawiało się, iż wymknie się im on spod kontroli. Jako towarzysze, zostało mu wyznaczone jego rodzeństwo - siostra Temari i brat Kankuro, jednak chłopak traktował ich wyłącznie z pogardą, oni sami zaś czuli przejmujący strach przed jego siłą i nieprzewidywalnością. Kiedy Suna-Gakure dała się wmanewrować w intrygi Orochimaru i napaść na Konohę, Gaara wraz z rodzeństwem został tam wysłany z misją specjalną (udawali uczestników egzaminu na Chuunina). Miał dzięki temu okazję zaobserwować zupełnie inne relacje międzyludzkie, niż te, z którymi stykał się w rodzimej wiosce. Napotkał też przeciwników, którzy podważyli jego przekonanie o własnej supremacji. Jednak punktem zwrotnym w jego życiu stał się pojedynek z Naruto Uzumakim, będącym podobnie jak Gaara Jinchuuriki z zaklętym w sobie demonem Kyuubi. Z racji tegoż faktu, podobieństwo między oboma chłopakami było olbrzymie. Obaj borykali się przecież w dzieciństwie z przejmującą samotnością i alienacją, jednak, o ile Gaara w końcu sam odrzucił niechętny mu świat, Naruto nie ustawał w próbach nawiązania z innymi więzi bliskości, próbach, które, jak wiemy, w końcu zakończyły się sukcesem. I w miarę jak Naruto rozwijał się jako jednostka żyjąca w społeczeństwie, która zyskała akceptacje i uznanie, a także sympatię, przyjaźń i troskę innych, o tyle Gaara tkwił cały czas w odrzuceniu, które własną wrogą wobec wszystkich postawą pogłębiał. Starcie miedzy dwoma potężnymi Jinchuuriki zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Naruto, bowiem w przeciwieństwie do Gaary walczył on nie dla siebie, ale dla innych, i to właśnie dawało mu siłę. Dzięki pokrewieństwu duchowemu, jakie zaistniało między tymi dwoma chłopcami, Uzumakiemu udało się przekazać Gaarze przesłanie dotyczące kształtowania własnego życia. Wówczas Gaara zrozumiał, że samotność to nie zawsze jest konieczność, czasem to też wybór, który się podejmuje samemu, odsuwając się od otoczenia. Gaara, który całe życie skrycie pragnął uczucia, wcale takiego wyboru nie chciał podjąć, ale nie potrafił istnieć inaczej. Teraz jednak zauważył, że jego towarzysze i rodzeństwo nie koniecznie muszą być dla niego wrogami, zwłaszcza, iż wbrew temu, co sam myślał, nie są zamknięci na niego.

Lekcja, jaką udzielił, Gaarze Naruto odmieniła jego życie. Chociaż dalej pozostał zamkniętym w sobie introwertykiem, to odeszła jego nienawiść do całego otaczającego go świata i agresja skierowana przeciwko wszystkim. Uzumaki zaś zyskał wdzięcznego mu przyjaciela, a dzięki temu Konoha silnego sprzymierzeńca, którego pomoc nie raz okazała się dla młodych shinobi z Wioski Liścia zbawienna.

Pomimo jednak wewnętrznej przemiany życie Gaary nie stało się łatwiejsze. Otoczenie rodzinnej wioski podchodziło do niego z nieufnością. Jedynie jego rodzeństwo dostrzegło w nim ciepło i dobro, obdarzając go sympatią i wsparciem. Kiedy starszyzna zaproponowała Gaarze stanowisko Piątego Kazekage (bo uważano, że dzięki temu skuteczniej uda się go kontrolować, a ponadto zahamuje się jego mordercze zapędy), dojrzał on w tym szansę udowodnienia sobie i innym, iż potrafi uczynić wiele dobrego, zadbać nie tylko o siebie, ale i o innych, wykazać się poświęceniem i hartem ducha dla godnej sprawy. Dzięki tej niezłomnej postawie zaczął zyskiwać powoli uznanie i prostych shinobi piasku. Niestety, nie było mu dane osiągnąć swój nowy życiowy cel, bowiem szybko Suna-Gakure padła ofiarą agresji tajemniczej organizacji Akatsuki, która pragnęła demona ukrytego w Gaarze. Młody Kazekage, walcząc w obronie wioski został zmuszony do poświęcenia siebie dla bezpieczeństwa innych, wpadając w ręce Akatsuki, które pozbawiło go Shukaku.

Gaara jest jedną z najbardziej tragicznych postaci w świecie "Naruto". Skrzywdzony przez los, który wypaczył jego, w gruncie rzeczy, wrażliwe wnętrze i zepchnął w otchłań mroku i samotności. Nie wiele miał jasnych i szczęśliwych chwil, a kiedy już zaczynał sobie życie układać, ponownie dopadło go złe fatum. Gaara jest postacią niewątpliwie lubianą, dzięki swojej wyjątkowej sile, a także, a może przede wszystkim za sprawą jego dwoistej natury - dobrej i złej, cichej i impulsywnej, przyjacielskiej i wrogiej, uosabiał, bowiem zarówno ciemne, jak i jasne cechy człowieczeństwa, dlatego też każdy w nim mógł znaleźć w jakimś stopniu odbicie części siebie.
Ukończenie Akademii Ninja: 12 lat


______________________________________________________________________________________

Nazwa: Naruto Uzumaki
Pochodzenie: Konoha (Wioska Ukryta w Liściach)
Klan:
Siła: 350
Zręczność: 350
Szybkość: 350
Celność: 350
Życie: 750
Chakra: 2325
Kekkei Genkai:

Chakra Kyuubiego:
CHkyuubi1,CHkyuubi2CHkyuubi3,CHkyuubi4,CHkyuubi5,CHkyuubi6,CHkyuubi7,CHkyuubi8,CHkyuubi9.

Techniki Kyuubiego:
Czerwona Błyskawica(400),Szał,Ogon Chakry(200),Regeneracja(100),Kyuubi Eye(300),Zamiana Powietrza w Ogień,Ręka Chakry(250),Lewitacja(100),Krzyk Czystej Chakry(130),Kyuubi Bunshin(300x1).

JUTSU OPANOWANE:
GEN-Nehan Shouja no Jutsu(180),Kokuangyo no Jutsu(150),Kanashibari no Jutsu(60),Jubaku Satsu,Narakumi no Jutsu(40),Utsusemi no Jutsu(80),Kori Shinchuu no Jutsu(50),Kokohi no Jutsu(35),Kasumi Juusha no Jutsu(25x1),Kasumi Juusha no Jutsu(50),Nemuri(20).

NIN-Ryuusa Bakuryu(200),Gokusamaisou(120),Hakkeshou Kaiten(50),Zamiana Duszy(800),Karyuudan(200),Doryuudan(200),Tajuu Kage Bunshin no Jutsu(200x30),Shihouhappou Shuriken(70),Shuriken Kage Bunshin no Jutsu(80x10),Rasengan(250),Mikadzuki no Mai(170),Ranshinshou(190),Gamaguchi Shibari(200),Kekkai Houjin(30x1),Bunshin Daibakuha(150),Hari Jizou(130),Chakra no Tate(80),Doku Kiri(110),Soushuuha(60),Gamayu Endan(100),Suikodan no Jutsu(250),Suiryuudan no Jutsu(140),Hiraishin no jutsu(100),Daibakufu no Jutsu(100),Goshokuzame(200x1),Kage bunshin no jutsu(20x1),Chidori(150),Dochuu Eigyo(20),Iwa Yado Kuzushi(40),Housenka(10x1),Kuchiyose no Jutsu(?),Shinjuu Zanshu no Jutsu(25),Karyuu Endan(220),Kawarimi no Jutsu(30),Hitei Mushou(50),Shunshin no Jutsu(30),Bunshin no jutsu(10x1),Endan(20),Oboro Bunshin no Jutsu(20x1),Kai(40),Bakusui Shoha(50),Henge No Jutsu(10),Kasumi Enbu no Jutsu(20),Katon goukakyuu(50),Chakra Kyuuin(30),Haisekishou(80),Daibakuryuu no Jutsu(100),Suigadan(100),Ryuuka no Jutsu(50),Gyorai Shin(30x1),Kage Shuriken no Jutsu(40),Kekai-Dorou Doumu(90),Senei Jashu(50),Nan Kaizou(60),Kawara Shuriken(15x1),Shinjuu Zanshu no Jutsu(30),Technika wybuchu(200),Ninpou Choujuu Giga(100),Daitoppa(70),Paralistyq Techniqe(40),Doryuu Taiga(80),Doro Gaeshi(50),Teppoudama(60),Mizu Bunshin no Jutsu(20x1),Mizu no Muchi(60),Mizukuri no Yaiba(120),Miecz chidori(300),Senbom chidori(50),Chidori Nagashi(250),Oodama Rasengan(375),Shoten no Jutsu(300),Rasenshuriken(550),Yomi Numa(400).


TAI-Asakujaku(400),Ura Renge(210),TarenKen i TarenKyaku,Omote Renge,Sofusha sanotahi,Konoha Gouriki Senpuu,Gouwan,Gourai Rensa,Shishi Rendan,Konoha Shoufuu,Hayabusa Otoshi,Naruto Rendan,Tokken,Dynami Entry,Sennen Goroshi,Konoha Raiken,Konoha senpuu,Konoha Reppuu.

MEDYCZNE JUTSU:
Chiyute no Jutsu(40),Chakra no Mesu(50)

TECHNIKI PIECZĘTUJĄCE:
Technika Pieczętowania (FuujinJutsu),Blokada Klątwy(70),Blokada Bram[Bb](250),Blokada Mocy Bijuu[BmB](300)

Najczęściej Używane Ataki:

Rasenagan
Chakra:150
Ranga:C
Opis:Polega na wytworzeniu w ręce kuli chakry, która wiruje we wszystkie strony.Przy uderzeniu obraca i wyrzyca przeciwnika do przoduKage bunshin no jutsu
chakra:20x1
Ranga:D(oczywiscie te rangi sa podane tylko dla klanu uzumaki)
Obrażenia:Nie dotyczy
Opis:Są to klonu, które posiadaj materię i mogą udeżać brńmi i używać zwykłego taijutsu,lecz po jednym udeżeniu znikająTajuu Kage Bunshin no Jutsu
Obrażenia: nie dotyczy
Ranga: B
Chakra: 150x 30 klonów
Opis: Technika identyczna jak Kage Bunshin no Jutsu, jednak w tym przypadku tworzymy o wiele więcej klonów.


Shuriken Kage Bunshin no Jutsu
Obrażenia:10shurikenów=50
Ranga: B
Chakra: 70 x 10 shurikenów
Opis: Rzucamy jednym shurikenem w stronę przeciwnika, a następnie za pomocą tej techniki tworzymy fizyczne klony tego shurikena, skutkiem czego atakujemy przeciwnika całą ich chmurąKuchiyose no Jutsu
Obrażenia:nie dotyczy
Ranga: C-B
Chakra: 200
Opis: Przyzwanie Gamabunty


Technika teleportu Yondaime(sory zapomnialem japońskiej nazwy)
Chakra:250
Ranga:A
Opis:Prosta a jakże skuteczna.Polega na teleporcie bez używania jakich kolwiek pieczeci-Teleport błyskawiczny.Możemy pojawić się za przeciwnikiem wraz z kunaiem w reku i podciąć mu gardło.


Rasengan Odama
Chakra:300
Ranga:B
Opis:Wymaga klona kage bunshin.Polega na połączeniu dwóch rasenganów i udeżeniu nimi w przeciwnika z podwójną siłą.MISJE:
D =
C =
B =
A =
S =

UMIEJĘTNOŚCI:
8 Bram, Jutsu Jedną Ręką, Sterowanie Lalkami

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.v-grzenda.pun.pl www.pokemonx.pun.pl gościno klasa wojskowa po co rozmawiać z psem? www.anty-troll.pun.pl